reede, 14. aprill 2017

Kiigepäev Karilatsis

Käisime klassiga Karilatsi muuseumis, mis asub Põlva maakonnas. Meiega olid kaasas ka 4.C klassi õpilased. Sõitsime sinna bussiga. Sõit  kestis pisut üle poole tunni.
Kohale jõudes jagati meid kahte rühma. Meie rühm läks ühte majja mune värvima. Seadsime end ümber suure laua. Igaüks võttis endale ühe kausi, mille sisse me panime riidetüki. Värvimiseks saime võtta lilleõisi, peeditükke, sibulakoori või odrateri. Need panime koos munaga kaussi ning pakkisime riide sisse. Sidusime selle nööriga kinni, kirjutasime veekindla markeriga nimed peale ja tõstsime suurde anumasse.
         Seejärel läksime kõrvalasuvasse muuseumisse. Seal me nägime vanaaegseid klaasist nõusid, hunditopist, palju vanu maalitud pilte, riideid ja rauast esemeid.
 Pärast muuseumis uudistamist liikusime edasi alumisele korrusele, kus asus vanaaegne klassiruum. Minu meelest olid seal asuvad koolilauad ja pingid väga põnevad. Samuti pakkusid mulle huvi tahvel ja arvelaud. Laudade peale olid vanad lihavõttepühadekaardid pandud. Istusime laudade taha ja jutustasime meie giidile, mida me teame lihavõtetest.
 Klassiruumist lahkudes läksime külakiigele kiikuma. Sinna mahtus korraga ainult 10 last. Tegime kiigele suure hoo sisse, mis oli üsna lahe. Kiigeplatsil mängisime munaveeretamismängu. Me pidime puidust muna mööda puurenni alla veeretama, et see läheks pihta murul olevale punasele puumunale. Kiigeplatsi lähedudses nägime me mini-Põlvamaad e Põlvamaa maketti. Seal olid pisike maja, jõed ja raudtee, millel oli väike rong.
  Edasi läksime vanade majade juurde, kus inimesed kunagi elanud olid. Seal mängisime “Taevaingli ja põrgupagana” mängu. Õpetaja valis kaks last, kellest üks oli Ingel ja teine Pagan. Ingel ja Pagan tegid kätest silla, mille alt hakkasid lapsed läbi minema. Samal ajal laulsime üht laulu. Kui laul lõppes, lasid Ingel ja Pagan käed alla. Laps, kes jäi käte alla lõksu, pidi valima, kumma juurde ta läheb. Need, kes valisid Ingli, said tantsida. Aga need, kes valisid Pagana, said Paganalt “peksa”. Pärast seda vahvat mängu läksime orienteeruma. Moodustasime 4-5 liikmelised grupid ning asusime mõistatusi lahendama. Mulle väga meeldis see mäng, sest saime seal palju joosta.
 Lõpuks läksime kiige juurde tagasi, kus meile anti värvitud munad tagasi. Kõigil olid hästi ilusad munad. Nii lõppeski meie ekskursioon.
 See päev oli väga tore ja huvitav. Sain teada väga palju lihavõttepühade ja vanaaegse kooli kohta. Tahaksin sinna kindlasti tagasi minna.
                                                                             Lisette Suik , 4.a klass
 
Hakkame mune värvima sibulakoortega, roosilehtedega, tangudega, punapeediga

                       Vanas koolitares tund : Lihavõttekombestik

                                                                    Vanad postkaardid
 
Külakiigel kiikumas

                                             Munaveeretamise mäng

                                           Ringmängud

                                           "Mini-Põlvamaal"
                                          Ringmängud

Orienteerumismängus mõistatuste leidmine  ja lahendamine

esmaspäev, 10. aprill 2017

Linnunädal koolis

3.- 8.aprillil oli koolis linnunädal.
Oli põnev  otsida koolimajas lindude pilte, lahendada ristsõna, osaleda viktoriinis, joonistada ja meisterdada linde.

pühapäev, 9. aprill 2017

Taaskasutustund

4.aprillil toimus  tund, kus Diana Pungar Keskkonnaametist esitles erinevaid taaskasutusvõimalusi ja loodussäästlikku tegevust.
Kuidas saada vanast uus? Saime ise kujundada T-särgi.